Aktualizace fóra

Prozaické záležitosti stran diskusního fóra a jeho účastníků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vitsoft
Site Admin
Příspěvky: 2505
Registrován: 5.7.2007 14:36
Bydliště: Vítkov
Kontaktovat uživatele:

Aktualizace fóra

Příspěvek od vitsoft »

Dnes jsem zaktualizoval phpBB fórum z verze 2.0.22 na 2.0.23.
Kromě několika bezpečnostních záplat je hlavní novinkou změna velikosti defaultního písma při psaní příspěvků. Standardně je nastavena tzv. Normální velikost, nicméně především u krátkých rýmovaných příspěvků může být vhodnější zvolit některé větší písmo.
To se provede tak, že text vašeho příspěvku označíte tažením myší (případně klávesovou zkratkou Ctrl-A, pokud chcete označit celý vámi napsaný text) a pak zvolíte požadovanou velikost písma v rozbalovacím seznamu nad rámečkem pro psaní. Vybraný text se tím obalí do BB značek [size] [/size].

K dispozici jsou následující velikosti písma:
Normální (size=12)
Malé (size=9)
Střední (size=14)
Velké (size=18)
Obrovské (size=24)
Uživatelský avatar
vitsoft
Site Admin
Příspěvky: 2505
Registrován: 5.7.2007 14:36
Bydliště: Vítkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitsoft »

Na návrh Kamy a sarin jsem v diskusní kategorii vytvořil polosoukromé fórum Cukrárna u Hanulky s omezeným přístupem a změnil pořadí zobrazování kategorií. Další úpravy a nové kategorie pro vypilované básničky vytvořím, až jestli se podaří vyřešit kopírování jednotlivých příspěvků mezi tématy. Zatím umím přesouvat jenom témata vcelku, což není ono.

Moderátorství veršovacích klubů bylo provizorně posíleno Rancherem, který má dobré zkušenosti z administrace svých Spartaků.
Uživatelský avatar
vitsoft
Site Admin
Příspěvky: 2505
Registrován: 5.7.2007 14:36
Bydliště: Vítkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitsoft »

Na návrh jazylky je nyní při odpovídání zobrazen nejen název fóra, ale i tématu, do nějž je odpovídáno, a sice hned pod logem ve formě navigačního odkazu, např. v tomto případě
Obsah fóra www.rymy.cz -> Sborovna -> Aktualizace fóra
Uživatelský avatar
jazylka
Příspěvky: 1394
Registrován: 26.3.2010 16:50
Bydliště: Malé Karpaty

Příspěvek od jazylka »

Zobrazení názvu tématu u rámečku na odpověď je vynikající vylepšení - velmi to oceňuji a využívám. Díky moc.
Uživatelský avatar
Kama
Příspěvky: 9999
Registrován: 19.2.2008 21:52

Příspěvek od Kama »

Stejně si myslím, že je to hlavně pro mne...a taky dík....Kama
Odpovědět