Oběžníky

Prozaické záležitosti stran diskusního fóra a jeho účastníků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vitsoft
Site Admin
Příspěvky: 2505
Registrován: 5.7.2007 14:36
Bydliště: Vítkov
Kontaktovat uživatele:

Oběžníky

Příspěvek od vitsoft »

Po víc než roční zkušenosti s provozem diskusního serveru rymy.cz jsem se rozhodl pro jeho menší reorganizaci směrem k větší benevolenci stran formátu příspěvků a volby adekvátního fóra. Dosavadní členění podle formátu a nálady bylo poněkud svazující a beztak nebylo příliš dodržováno. Bude lepší, když budeme moci odpovídat kupříkladu na sonet klasickou střídačkou nebo na rozteskněnou báseň rozpustilým limerikem. Roztřídění bych ponechal až na moderátorech, kteří mohou zvlášť povedené příspěvky překopírovat na výstavní nástěnku.
Některá méně využívaná podfóra jsem sloučil, aby byla úvodní stránka diskusního serveru rymy.cz zobrazitelná na běžných monitorech vcelku i bez opotřebování vertikálních šoupátek. Při redukci nedošlo k žádným ztrátám na tématech ani příspěvcích.
Pokud vznikne potřeba a příspěvkový tlak, můžeme samozřejmě podfóra rozšířit o další místnosti. Po doplnění programu phpBB o možnost přesouvání jednotlivých příspěvků i celých témat (viz FAQ) je další reorganizace hračkou.

A teď už k novému schématu diskusních fór:

<b>Parnástěnka</b> by měla být jakousi výstavkou těch nejvydařenějších básniček, které zaujaly její moderátory (nástěnkáře) a přesunuli je sem z jiných zákoutí diskusního fóra.
Měla by to být díla samostatná, která dávají smysl i bez kontextu okolních příspěvků, na parnástěnku se tedy nehodí odpovědi vytržené z řetězu rýmů nebo z veršovaného pokecu. Dle svého uvážení je můžete tématicky třídit buď podle formy (distichony, limeriky, sextiny, sonety, kaligramy atd.) anebo podle obsahu (vyznání, smutnění, gratulace, povzdechy...).
Nástěnkáři sice mají oprávnění vkládat sem příspěvky rovnou, ale přesto i jim doporučuji nejprve zadat svůj příspěvek do některého pracovního fóra (Šatna, Bufet, Dílny, Zvláštní škola) a nechat jej tam povalovat aspoň několik týdnů, aby i méně častí návštěvníci měli možnost se k němu vyjádřit a eventuelně přispět nápadem k vylepšení rýmu, rytmu, stylistiky, někdy i gramatiky.

<b>Šatna</b> je fórum emocionálně a mezilidsky zaměřené, přesunul jsem do ní témata z původního Smutnění, všelijakou milostnou lyriku, sextiny, gratulace apod.

<b>Bufet</b> je prostorem pro verše, jimiž si vzájemně posilujeme svá těla a někdy i duše, kulinární tématika není podmínkou.

<b>Dílny</b> jsou určeny především pro samostatná dílka, jež mají ambice být zařazena na nástěnku, a jejich autor očekává nápady ostatních, jak je ještě vylepšit a dopilovat. Klidně založte pro každý takový příspěvek samostatné nové téma, ať se to neplete. Pokud akceptujete něčí vylepšení, neopravujte zpětně svůj původní příspěvek, ale raději jej napište znova, aby bylo lze na vlastní oči pozorovat vývin.

<b>Zvláštní škola</b> je jakési sběrné podfórum, kam jsem přesunul veselé veršovánky, rýmovanou konverzaci, řetězy, limeriky, kaligramy a podobné ptákovinky.

<b>Rýmocvična, Rytmocvična, Tropocvična</b>, jak už název napovídá, jsou určeny k procvičování etud zaměřených na kvalitu rýmů, rytmu, básnických obratů bez hlubších uměleckých ambicí, jako jsou tasemnice, distichony, prošívky, řetízky apod.

<b>Sborovna</b> je volné nerýmované fórum (dříve Hyde Park) pro služební oznámení o novinkách, předem oznamovaných výpadcích serveru, jeho chybách a nedostatcích, a klidně třeba i tom, co kdo zrovna vaří k obědu.

<b>Cukrárna u Hanulky</b> v podstatě zůstává nezměněna, jako poloprivátní fórum dámské části ansámblu o neveřejných záležitostech.
Jak jste si všimly, akceptoval jsem v novém schématu diskusního fóra archetyp školské budovy, do něhož by namísto cukrárny vzhledem k uzavřenosti lépe zapadal název fóra Dívčí záchodky, ale nevím, zda by vám v takovém klubu chutnaly zákusky a další napečenosti, jejimiž fotografiemi se tam navzájem chlubíte, takže jsem si na přejmenování zatím netroufl.

Sborovna a Cukrárna jsou tedy určeny pro běžnou nevázanou řeč, jakou se baví sprostý lid, zatímco ve zbývajících fórech by se měla objevovat především rýmovaná poezie nebo pokusy o ni. Ani tam nebudou nerýmované komentáře na závadu, pokud se ovšem týkají básniček, jejich zhodnocení nebo zlepšovacích návrhů.
A opravovat závady může kdokoli, nenechávejte vše jen na moderátorech a administrátorech.
Pro lepší odlišení tvorby od komentářů bych prosil o používání většího nebo středního písma pro verše, zatímco běžnou řeč ponechávejte v původní normální velikosti. Nastavení velikosti písma je popsáno v návodu FAQ.
Aby se nikdo necítil přetížen, rozdělil jsem moderátorství mezi stávající aktivní účastníky s přihlédnutím k jejich dosavadní tvorbě, angažovanosti na fórech, obratnosti v používání HTML a softwaru vůbec. Prosím moderátory, aby zbytečně nemazali příspěvky či témata, ani když se jim třeba nelíbí. S místem na disku není problém a zamčená či opuštěná témata časem sama zapadnou do zapomění pod spodní okraj fóra.
Pokud ke smazání dojde omylem, dejte mi vědět a já se pokusím téma obnovit ze zálohy, která se provádí automaticky vždy vpodvečer.
Uživatelský avatar
Rancher
Příspěvky: 2231
Registrován: 29.7.2008 13:44

Příspěvek od Rancher »

To teda sírám! Jeden si pár dní hodí áčko a pomalu to tu nepozná.

:idea: Má to logiku a vypadá to koncepčně.

Holky by mohly mít, aby to teda byla ta budova školy, například Kabinet rodinné výchovy...

Teda u manželky ve škole se např. kabinetu biologie říká babinec, neb slouží mj. i k tomuto účelu :lol:
Uživatelský avatar
Marenka
Příspěvky: 1059
Registrován: 7.7.2008 18:41
Bydliště: Čechy

Příspěvek od Marenka »

Ranchere, také máš dobré nápady! :-D

Měl bys nás znovu oblažovat svými vtipnými rýmy!!! :lol:

Bude nás víc a nebudem se bát vlka nic.:lol:
Uživatelský avatar
vitsoft
Site Admin
Příspěvky: 2505
Registrován: 5.7.2007 14:36
Bydliště: Vítkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitsoft »

Kromě mnou navrhovaných dámských toalet zazněly návrhy
kabinet rodinné výchovy, dívčí osvěžovna, školní jídelna, školní družina, dívčí místnost, školní klub, klubovna, zrcadlo, kabinet, babinec.

Babinec mi připadá docela výstižný, i když to zní téměř stejně pejorativně jako ty záchodky. Osvěžovna a jídelna kolidují s fórem Bufet a družina se mi zdá poněkud infantilní. Název fóra by měl zároveň implikovat jeho výlučnost pro dámské osazenstvo, takže z tohoto hlediska je jídelna či klubovna nevhodná - proč by měli pánové trpět hladem či nudou?
Jinak žádná stávající témata se mazat nebudou a v rámci fóra si samozřejmě můžete nadále zakládat a rozvíjet témata s libovolnými názvy, jako Vítejte do cukrárny, Klubovna, Družina, Osvěžovna, to už pak bude zcela ve vaší režii.
Přístup ke čtení lze totiž nastavovat jen k fóru jako celku, proto jsem rozdělil kecací fóra na volnou Sborovnu a omezenou Cukrárnu.
Pokud byste tam chtěli pouštět nakukovat i chlapy, jak kdosi navrhoval,
mohli bychom zrovna témata z cukrárenského fóra přesunou do Sborovny a bylo by vymalováno.

Taky by ještě bylo možné udělat cukrárnu přístupnou pro všechny registrované, takže bez přihlášení by tam nakukovat nešlo. V tom případě bych tam přesunul ještě třídní knihy a volně přístupnou sborovnu pak ponechal jen pro služební záležitosti. Přemýšlejme dále.
Uživatelský avatar
Hanulka21
Příspěvky: 3649
Registrován: 19.2.2008 18:58
Bydliště: Orlické hory

Příspěvek od Hanulka21 »

copak o to, sborovna je dobrý název také mě napadl, ale zavrhla jsem ho, protože vlastně nejsme učitelé a byli jsme vedeni jako žáci. A žáci nemají co ve sborovně dělat!!Také jako žáci plníme tvé úkoly.
Podle mého názoru by byla asi nejlepší školní družina. Já tam chodila až do páté třídy, protože jsme měli perfektní vychovatelku.
Přes prázdniny jsme chodili do lesa od ní znám druhy hub, stromů, keřů, na jednodenní výlety, přes školní rok jsem se naučila plést, háčkovat, vyšívat, malovat, šít, vařit, hrát karty, šachy...připravovali jsme besídky, dárečky na vánoce a pod..za všechnu svoji zručnost vděčím paní učitelce Dapecí, která je tam někde nahoře na obláčku a drží nademnou ochrannou ruku. Chodili tam chlapci i děvčata...
babinec viz sborovna,na škole nikdy nebylo: zrcadlo, dívčí místnost,osvěžovna, kabinet rodinné výchovy a slovo kabinet mě zase zavádí mezi dospělé..
tak a pokračujte další v návrzích ...
Uživatelský avatar
Marenka
Příspěvky: 1059
Registrován: 7.7.2008 18:41
Bydliště: Čechy

Příspěvek od Marenka »

Mě se družina zdá být infatilní. Stejné platí o školní jídelně. Možná by bylo lepší nazvat tu naši kecací místnost Dívčí kabinet. Z toho by bylo poznat, že jde o nás děvčata a ne o učitele. To je můj návrh.
Uživatelský avatar
žížala
Příspěvky: 869
Registrován: 29.2.2008 11:52
Bydliště: ODRY-POHOŘ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od žížala »

páááááááááááááni, já zírám...stejně jako Rancher a opět smekám nad nápaditosdtí Mr. Vitsofta

kabinet............babinet :-D
Odpovědět